Szkolenia lekarzy

Drodzy moi Przyjaciele Lekarze. Pierwsza sprawa: #DrKwela #znamysie. Znamy się z różnych szkoleń na których u mnie bywaliście, znamy się z kongresów, znamy się z maili i rozmów telefonicznych, kiedy dzwoniliście do mnie z pytaniami jak sobie poradzić z trudnym problemem. Ale znamy się też my na swojej pracy- zarówno w charakterze zabiegowców jak i szkoleniowców.

Druga- wcale nie mniej istotna kwestia. Szkolenia są dodatkiem do mojej codziennej pracy zabiegowej. Będę je prowadził bo uważam, ze fajnie jest dzielić się swoja wiedzą a nie dlatego, że z przyczyn takich czy innych muszę to robić. W związku z tym nie będzie szkoleń 4- godzinnych, które mają Wam dać stopień „średniozaawansowany” (podstawowy, ponadpodstawowy),  z tego czy tamtego, bo to bzdura. Pacjent przychodzi do Was byście rozwiązali jego problem- wyjedźcie z tekstem: ja to Pani/ Panu średnio pomogę bo jestem średnio zaawansowany (średnio inteligentny, średnio zainteresowany)- i już macie czas wolny… dużo wolnego czasu…

Będę prezentował wyłącznie metody które stosujemy w naszej codziennej praktyce, tj. takie które przynoszą realne korzyści zarówno Pacjentowi jak i Lekarzowi. Nie będzie szkoleń z metod zarzuconych– np. lipoliza injekcyjna ani takich które  dają niewiele zysku a dużo kłopotów.

Tak jak to zawsze do tej pory praktykowałem, każdy z Lekarzy szkolonych przeze mnie będzie miał możliwość kontaktu ze mną po szkoleniu i zasięgania porady. Każdy otrzyma informacje o dystrybutorach sprzętu i preparatów które były stosowane. Co więcej dzięki temu, że w szkoleniu z aspektów prawnych działalności lekarza wesprze mnie apl. adwokacki Joanna Kwela- moja Córka, w razie „W” będziecie Koledzy mieli dostęp do Kancelarii Radcowsko- Adwokackiej która już w niejednej sprawie medycznej z powodzeniem występowała.

Szkolenia będą prowadzone w formie bloków tematycznych- dzięki czemu szkolący się będą umieli dobrać do problemu zgłaszanego przez Pacjenta metodę leczenia wg definicji 3 x N: najlepszą, najskuteczniejszą, najbardziej efektywną– takie działanie jest dla Pacjenta jak i dla Lekarza najbardziej opłacalne. Przykład idei bloku tematycznego: w obrębie twarzy czasem chcemy uzyskać zwiększenie objętości (kwas hialuronowy), a czasem bardziej zależy nam na zwiększeniu napięcia tkanek (biostymulator) bez zwiększania objętości. Pacjent może oczekiwać uniesienia tkanek- wtedy najlepiej sprawdzą się nici liftingujące. Jeżeli problemem jest zła koordynacja mięśni mimicznych- niepotrzebne ich napinanie, to nic nie zastąpi toksyny botulinowej. I teraz kwestia ekonomiczna: spotkacie Pacjentów których będzie stać wyłącznie na mezoterapię plus ewent piling medyczny. Spotkacie i takich którzy bez problemu zainwestują ponad 4 tys złotych w lipotransfer, czyli odmłodzenie i lifting twarzy własnym tłuszczem, a ściślej rzecz ujmując komórkami macierzystymi z własnej tkanki tłuszczowej

Zapisy na kurs

Kursy podstawowe

Piling, mezoterapia, osocze, trychologia
Toksyna botulinowa
Kwas hialuronowy

Piling, mezoterapia, osocze, trychologia

6000 zł

Bardzo fajny kurs wprowadzający w tematykę medycyny estetycznej. Przedstawia zabiegi relatywnie proste a zarazem dochodowe. Stanowi wprowadzenie do pracy igłą oraz kaniulą. Uczy łaczenia pilingów medycznych z mezoterapią. Uczy preparowania osocza bogatopłytkowego PRP jak i fibryny bogatopłytkowej. W prowadza w problematykę chorób skóry owłosionej głowy oraz wypadania włosów, którą nadal zajmuje się niewielu lekarzy mimo że działania medyczne na tym polu mogą być zarówno bardzo skuteczne jak i dochodowe. Oprócz wykonywania zabiegów wprowadzamy również problematykę sprzedaży medycznych preparatów trychologicznych- znacznie zwiększająca obroty gabinetu. Gdybyście nawet nigdy nie wyszli poza tematykę tego kursu, to z tego czego tu się nauczycie spokojnie „wyżyjecie”

Toksyna botulinowa

7500 zł

To kolejny etap na drodze rozwoju Lekarza w dziedzinie medycyny estetycznej. Zabiegi relatywnie proste a wyjątkowo skuteczne. Tu już wejdziemy nieco w anatomię- przypomnimy sobie anatomię mieśni twarzy i szyi. Zajmiemy się likwidacją zmarszczek mimicznych: poprzecznych czoła, zmarszczek wokół oczu, lwiej zmarszczki- która powoduje, ze zawsze wyglądamy na rozzłoszczonych. Pokażę też jak poradzić sobie ze zmarszczkami u nasady nosa- tzw. zmarszczki królicze, które mogą pojawić się po podaniu toksyny botulinowej na lwią zmarszczkę. Znajdziemy rozwiązanie na tzw. zmarszczki palacza nad górną wargą. Pokażę też miejsca podania toksyny botulinowej gdy opadają kaciki ust lub zewnętrzne części powiek- co nadaje twarzy wyglad smutny. Pokażę również jak rozwiazać problem czubka nosa poruszajacego się gdy rozmawiamy. Na koniec pokażę leczenie nadpotliwości pach, leczenie bruksizmu, czyli zgrzytania zębami, korekcję tzw. uśmiechu dziąsłowego, zastosowanie toksyny botulinowej przy marszczeniu szyi oraz nadmiernym napięciu mięśni łydek ( tzw. wyszczuplanie łydek).

Kwas hialuronowy

7500 zł

To już medycyna estetyczna z pogranicza chirurgii plastycznej. Dokładnie przeanalizujemy anatomię twarzy, by zabiegi wykonywać bezpiecznie. Powiem nieco o kwasie hialuronowym nieusieciowanym ale bardziej skupię się na kwasach o rożnym stopniu usieciowania. Zaczniemy od wypełniania powierzchownych zmarszczek a później nieco głębszych- takich jak bruzdy nosowo- wargowe. Pokażę kiedy zacząć od ich wypełniania a kiedy wybrać inną metodę rozpoczęcia leczenia. Przeprowadzimy lifting nosa kwasem hialuronowym. Wymodelujemy usta. Popracujemy zarówno igłą jak i kaniulą. Później przeprowadzimy wolumetrię oraz tzw. soft lift twarzy. Następnie zajmiemy się biostymulatorami, tj. substancjami, które w niewielkim stopniu wypełniają ale bardzo silnie stymulują tkanki, co daje nawet kilkuletnie korzystne efekty.

Kursy dla tych którzy chcą więcej

Nici na twarz
Zabiegi okolic intymnych u mężczyzn
Zabiegi okolic intymnych u kobiet
Zabiegi na ciało

Nici na twarz

9000 zł

Zaczniemy od nici gładkich- dających efekt zagęszczenia skóry. Następnie pokażemy jak budować objętość przy użyciu nici wolumetrycznych. Nici spiralne posłużą nam do wypełniania zmarszczek, a specjalne nici typu „firanka” do opracowania okolic na zewnątrz oczu. Zapoznamy się z nićmi haczykowatymi na igle, jak i na kaniuli. Wykonamy podciągniecie brwi, opracujemy okolicę oczu, wykonamy soft lift twarzy nićmi. Następnie wykonamy konturowanie żuchwy przy użyciu nici. Zastosujemy również nici w liftingu nosa. Będziemy używali zarówno nici haczykowatych bardzo delikatnych (Sharp), jak i bardzo grubych MLDS. Zastosujemy nici PLLA i PDO i omówimy różnice między nimi.

Zabiegi okolic intymnych u mężczyzn

8000 zł

mezoterapia okolic intymnych, osocze, powiększanie prącia kwasem hialuronowym, odsysanie wzgórka łonowego

Zabiegi okolic intymnych u kobiet

8000 zł

mezoterapia okolic intymnych, osocze, powiększanie pkt. G, modelowanie warg sromowych, redukcja nietrzymania moczu.

Zabiegi na ciało

8000 zł

(z wyłączeniem wzgórka łonowego, piersi oraz części intymnych): liposukcja, biostymulatory, nici, kwas hialuronowy w modelowaniu mięśni,

Szkolenia indywidualne na specjalne zamówienie

Szkolenia indywidualne

Szkolenia indywidualne

8000 zł

na specjalne zamówienie:

  1. Liposukcja,
  2. Lipotransfer na twarz,
  3. Modelowanie piersi: tłuszcz, nici, kwas hialuronowy.

Bogata oferta kursów medycyny estetycznej i innych

Menu